;
Mağazamıza Hoşgeldiniz!
TRY
 • EUR
 • TRY
  Filtreler
  Filtreler

  Kategoriler

  ÇEŞİTLER

  Alt kategoriler

  Akide Şekeri (85)

  Tüm akide şekeri çeşitleri, Akide Şekeri ürünlerinde online satış sekersepetim de! Akide Şekeri modelleri, Akide Şekeri çeşitleri ve markalarını uygun fiyatları ile satın alın.

  Lolly Candy El Yapımı Şeker (130)

  El Yapımı Lolly ŞekerlerÖzel Günler İçin En Tatlı ve Özel Lolly Şekerler. Yüzlerce Çeşit Lolly Şeker.  Loli Şekeri sekersepetim.com'da. Loli Şekeri modelleri, Loli şekeri seçenekleri, özellikleri ve en uygun fiyatları sekersepetim.com'da.'da sizi bekliyor! 

  Etiketli Lolipop Şekerler (107)

  Etiketli Lolipop Şekerler zengin renk seçeneği ile etiketli olarak sizler için hazırlanır. Birbirinden şeker lolipoplarımızı istediğiniz parti temasına özel seçebilirsiniz. İsterseniz etiketli lolipop şeker fotoğrafınızı bastırabilir yada özel tasarımlarınızı uygulayabilirsiniz....

  Marshmallow (9)

     “Marshmallow”, genellikle şeker ya da mısır şurubu, su, sıcak su içinde yumuşamış jelatin, dekstroz ve tatlandırıcının çırpılarak sünger kıvamına getirilmek sureti ile hazırlanmış modern formlu bir şekerlemedir.

    

     “Marshmallow” isimli bitkiden üretilen “marshmallow” şeker olarak mutfaklara girmeden evvel medikal özelliklerinden dolayı tıpta kullanılırmış. Boğaz ağrısına iyi geldiğine inanılan “marshmallow”, ilk olarak eski Mısır’da bitkinin sapının fındık ve bal ile karıştırılmasıyla şeker olarak tüketilmeye başlanmış. Bir diğer üretim şekli ise günümüzdekine yakın modern bir tarif. Bu tarife göre bitkinin sapları yerine bitkinin gövdesinin kullanılması tercih edilmiş. Şeker şurubu içinde haşlanan bitkinin gövde ile sapları çıkarılır ve yumuşak, sakızımsı, süngerimsi bir öz elde etmek için kurutulurmuş.

    

     19. yüzyılın başlarında Fransa’da şeker üreticileri, eski Mısır’lıların “marshmallow” tarifini biraz daha geliştirerek günümüzde üretilen “marshmallow”lara yakın bir tat elde ettiler. “Marshmallow” o dönemde küçük şeker dükkanlarında yerel olarak üretilmekteydi ancak bu oldukça meşakkatli bir süreçti. Üretimi yoğun emek gerektiriyordu. 19. yüzyılın sonlarına gelindiğinde “marshmallow” üreticileri bu yoğun emek sürecini hafifletmek için farklı bir formül ürettiler. Yumurtanın akı ya da jelatin ile geliştirilmiş mısır nişastası ile karıştırarak sakızımsı alanı elde ettiler. Marshmallow üretiminin gelişmesindeki bir diğer önemli gelişme de 1948 yılında Amerikalı Alex Doumak tarafından kaydedildi. Doumak, “Marshmallow”un bugün görmeye alıştığımız silindirik formunu ona kazandıracak ve imalatının otomatik şekilde yapılmasını sağlayacak formülü keşfetti. Doumak 1961 yılında bu sürecin patentini alarak Doumak Firmasını kurdu ve “Marshmallow”un sanayileşmesini sağladı.

  Lokum Çeşitleri (38)

   Tarihi, Osmanlıca “rahat ul-hulküm” yani boğaz rahatlatan kelimesinden türeyen Lokum, yaklaşık 15. yüzyıldan beri Anadolu’da bilinmekle birlikte, özellikle 17. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaşmıştır. Avrupa’da ise bir İngiliz gezgin aracılığıyla ‘Turkish Delight’ adıyla 18. yüzyılda tanınmaya başlanmıştır. Daha önceleri bal ya da pekmez ve un bileşimi ile yapılan lokumun 17. yüzyılda ‘Kelle şekeri’ olarak bilinen rafine şeker ile yapılmaktadır.

    Lokum çeşitlerinde en iyi fiyat garanti en kaliteli ürünler sekersepetim.com da Tüm Lokum çeşitleri, Lokum ürünlerinde online satış sekersepetim de! Lokum modelleri, Lokum çeşitleri  uygun fiyatları ile satın alın. Yurtdışı gönderim sadece Sekersepetim de

  Çikolata Çeşitleri (44)

  Çikolata Çeşitleri

  Kız ve Erkek Bebek Çikolataları

  sekersepetim.com'da bebeğinize özel tasarlanmış çikolatalar alabilirsiniz. Hazır tasarlanmış etiketlerden seçebilir bebeğinizin adını yazabilir yada belirlediğiniz başkaca sözcükleri veya kendi tasarımlarınızı eşşiz lezzetteki çikolatalarımızın üzerine yazabilirsiniz. Bu etiketler hem bebek çikolatalarınızın üzerine uygulanmakta aynı zamanda çikolata kutusunun üzerine ve kapağın iç kısmına da uygulanmaktadır. Çikolatalarımız yüksek kaliteli olup güvenle sevdiklerinize ikram edebilir yada bu özel tasarım bebek çikolatalarını hediye olarak gönderebilirsiniz. Kız Bebek Çikolataları ve Erkek Bebek Çikolataları için sitemizde yüzlerce tasaım bulunmaktadır.

  En uygun Bebek Çikolatası fiyatları ve çeşitleri özel indirimler sekersepetim.com'da. Tüm çikolata çeşitleri aynı gün kargo yapılmakta ister Türkiye'de isterse yurt dışında olun en hızlı şekilde müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

  Bebek Hediyeleri (16)

  Bebek Hediyeleri

  Sekersepetim.com'da bebeğinize hediyeler alabilir yada sevdiklerinize bebek hediyeleri gönderebilirsiniz.

  Başa Dön