Mağazamıza Hoşgeldiniz!
TRY
 • EUR
 • TRY
  Filtreler
  Filtreler

  Kategoriler

  Marshmallow

  Şeker Sepetim

  Marshmallow Çeşitleri ve Fiyatları  

  Marshmallow”, genellikle şeker ya da mısır şurubu, su, sıcak su içinde yumuşamış jelatin, dekstroz ve tatlandırıcının çırpılarak sünger kıvamına getirilmek sureti ile hazırlanmış modern formlu bir şekerlemedir.

        “Marshmallow” isimli bitkiden üretilen “marshmallow” şeker olarak mutfaklara girmeden evvel medikal özelliklerinden dolayı tıpta kullanılırmış. Boğaz ağrısına iyi geldiğine inanılan “marshmallow”, ilk olarak eski Mısır’da bitkinin sapının fındık ve bal ile karıştırılmasıyla şeker olarak tüketilmeye başlanmış. Bir diğer üretim şekli ise günümüzdekine yakın modern bir tarif. Bu tarife göre bitkinin sapları yerine bitkinin gövdesinin kullanılması tercih edilmiş. Şeker şurubu içinde haşlanan bitkinin gövde ile sapları çıkarılır ve yumuşak, sakızımsı, süngerimsi bir öz elde etmek için kurutulurmuş.

         19. yüzyılın başlarında Fransa’da şeker üreticileri, eski Mısır’lıların “marshmallow” tarifini biraz daha geliştirerek günümüzde üretilen “marshmallow”lara yakın bir tat elde ettiler. “Marshmallow” o dönemde küçük şeker dükkanlarında yerel olarak üretilmekteydi ancak bu oldukça meşakkatli bir süreçti. Üretimi yoğun emek gerektiriyordu. 19. yüzyılın sonlarına gelindiğinde “marshmallow” üreticileri bu yoğun emek sürecini hafifletmek için farklı bir formül ürettiler. Yumurtanın akı ya da jelatin ile geliştirilmiş mısır nişastası ile karıştırarak sakızımsı alanı elde ettiler. Marshmallow üretiminin gelişmesindeki bir diğer önemli gelişme de 1948 yılında Amerikalı Alex Doumak tarafından kaydedildi. Doumak, “Marshmallow”un bugün görmeye alıştığımız silindirik formunu ona kazandıracak ve imalatının otomatik şekilde yapılmasını sağlayacak formülü keşfetti. Doumak 1961 yılında bu sürecin patentini alarak Doumak Firmasını kurdu ve “Marshmallow”un sanayileşmesini sağladı.

  Ürünler

  «1 2»1 .SAYFATOPLAM 2 SAYFA

  En Çok Satanlar

  ince uzun parmak jelatin

  25 ADET PARMAK LOLLY POŞETİ PLP 15

  -31%
  Fiyatı:24.90TL
  Liste Fiyatı:35.88TL
  Karışık Meyveli Kırma Akide Şekeri

  KARIŞIK ÇOK RENKLİ LOLLY TROPİK MEYVE AROMALI 250 GR

  -45%
  Fiyatı:49.00TL
  Liste Fiyatı:89.89TL
  nazar boncuğu desenli akide şekeri

  NAZAR LOLLY TROPİK MEYVE AROMALI 250 GR

  -18%
  Fiyatı:49.00TL
  Liste Fiyatı:59.50TL

  Markalar

  Başa Dön